7. Szkoła Policealna – Technik Turystyki Wiejskiej i Technik Administracji

  1. TECHNIK TURYSTYKI WIEJSKIEJ

Turystyka wiejska jest jednym z popularniejszych sposobów spędzania wolnego czasu dla rodzin z dziećmi oraz osób spragnionych kontaktu z przyrodą i ekologią.

Jedną z form turystyki wiejskiej jest agroturystyka. Wychodząc naprzeciw potrzebom zawodowym i turystycznym naszego regionu proponujemy młodzieży posiadającej średnie wykształcenie szkołę policealną o kierunku Technik Turystyki Wiejskiej.

Szkoła  przygotowuje specjalistów planowania i organizowania turystyki na obszarach wiejskich oraz  prowadzenia gospodarstwa agroturystycznego. Nasi słuchacze zdobywają wiedzę w specjalistycznych pracowniach tj. gastronomicznej, hotelarskiej oraz podczas licznych wycieczek do hoteli, gospodarstw rolnych i agroturystycznych, gdzie odbywają również praktyki zawodowe.

W trakcie nauki doskonalą język angielski z zakresu zawodu, uczą się o podstawach przedsiębiorczości, działalności turystycznej na obszarach wiejskich, usługach agroturystycznych, żywieniowych i noclegowych.

Jeżeli lubisz przyrodę, zwierzęta i zdrową regionalną kuchnię to kierunek dla Ciebie. U nas nauka na pewno nie jest nudna.

Odwiedź nas na YouTube

2. TECHNIK ADMINISTRACJI

To zawód z dużą przyszłością. Po wejściu Polski do Unii Europejskiej rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę urzędniczą. Absolwenci szkoły znajdą zatrudnienie w urzędach administracji państwowej i samorządowej wszystkich szczebli, a także w firmach, gdzie potrzebni są pracownicy umiejący poruszać się wśród zawiłości związanych z załatwianiem spraw w urzędach.
Uczniowie kształcą się między innymi w znajomości prawa, gospodarki, techniki biurowej
(z wykorzystaniem do pracy komputera), organizacji pracy biurowej, języka obcego.

 

Aktualności

Zielona Szkoła w Międzyzdrojach

2019-05-30 21:32:13
ania_ni

18

Zielona Szkoła

2017-06-05 20:54:39
ania_ni

18

Zielona Szkoła Pieniny 2018

2018-05-28 18:05:31
ania_ni

10

Top