7. Szkoła Policealna – Technik Turystyki Wiejskiej i Technik Administracji

  1. TECHNIK TURYSTYKI WIEJSKIEJ

Turystyka wiejska jest jednym z popularniejszych sposobów spędzania wolnego czasu dla rodzin z dziećmi oraz osób spragnionych kontaktu z przyrodą i ekologią.

Jedną z form turystyki wiejskiej jest agroturystyka. Wychodząc naprzeciw potrzebom zawodowym i turystycznym naszego regionu proponujemy młodzieży posiadającej średnie wykształcenie szkołę policealną o kierunku Technik Turystyki Wiejskiej.

Szkoła  przygotowuje specjalistów planowania i organizowania turystyki na obszarach wiejskich oraz  prowadzenia gospodarstwa agroturystycznego. Nasi słuchacze zdobywają wiedzę w specjalistycznych pracowniach tj. gastronomicznej, hotelarskiej oraz podczas licznych wycieczek do hoteli, gospodarstw rolnych i agroturystycznych, gdzie odbywają również praktyki zawodowe.

W trakcie nauki doskonalą język angielski z zakresu zawodu, uczą się o podstawach przedsiębiorczości, działalności turystycznej na obszarach wiejskich, usługach agroturystycznych, żywieniowych i noclegowych.

Jeżeli lubisz przyrodę, zwierzęta i zdrową regionalną kuchnię to kierunek dla Ciebie. U nas nauka na pewno nie jest nudna.

Odwiedź nas na YouTube

2. TECHNIK ADMINISTRACJI

To zawód z dużą przyszłością. Po wejściu Polski do Unii Europejskiej rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę urzędniczą. Absolwenci szkoły znajdą zatrudnienie w urzędach administracji państwowej i samorządowej wszystkich szczebli, a także w firmach, gdzie potrzebni są pracownicy umiejący poruszać się wśród zawiłości związanych z załatwianiem spraw w urzędach.
Uczniowie kształcą się między innymi w znajomości prawa, gospodarki, techniki biurowej
(z wykorzystaniem do pracy komputera), organizacji pracy biurowej, języka obcego.

 

Aktualności

Odwołany bal karnawałowy

2019-01-15 19:20:52
ania_ni

8

Wycieczka do Muzeum Warmii i Mazur

2019-01-08 21:22:39
ania_ni

8

Warsztaty integracyjne

2018-12-31 00:36:19
ania_ni

8

Choinka Przyjaźni 2018

2018-12-16 19:07:52
ania_ni

8

Wycieczka do radia UWM FM

2018-11-29 19:20:58
ania_ni

8

Top