8. Internat

W naszym Ośrodku zapewniamy dzieciom i młodzieży z wadą słuchu  opiekę w grupach wychowawczych, które najczęściej liczą od 5 do 8 osób. Grupą wychowawczą opiekuje się dwóch wykwalifikowanych wychowawców – surdopedagogów, którzy dbają o bezpieczeństwo i wszechstronny rozwój podopiecznych. Grupy  funkcjonują w przestronnych i dobrze wyposażonych pomieszczeniach części mieszkalnej placówki.

Każda grupa ma do dyspozycji świetlicę wyposażoną w sprzęt RTV, gry planszowe i dydaktyczne, ksiązki , a u młodszych dzieci zabawki i klocki.

Wychowankowie mieszkają w dwu- i trzyosobowych sypialniach, które są przytulne i ciepłe, co sprawia, że czują się w nich bezpiecznie i komfortowo. .

Do dyspozycji wychowanków jest  pokój socjalny wyposażony w sprzęty gospodarstwa domowego.

Oprócz popołudniowej nauki  wychowankowie mogą spędzać wolny czas w dowolnie wybrany przez siebie sposób. Bardzo chętnie korzystają z sali multimedialnej wyposażonej w komputery, Internet, telewizor z kinem domowym i konsolę X-BOX. W grupach wychowawcy organizują różnorodne zajęcia świetlicowe, podczas których prowadzone są ćwiczenia słuchowe, odczytywanie wypowiedzi z ust oraz rozwijanie mowy spontanicznej . Odbywają się także  zajęcia manualne dostosowane do zainteresowań i wieku wychowanków.

Dziewczęta i chłopcy, którzy lubią aktywny wypoczynek mogą  rozwijać  swoje pasje  w mini siłowni, sali gimnastycznej i w sali bilardowej.  Ponadto na terenie Ośrodka jest siłownia plenerowa, boisko do piłki nożnej i dużo otwartej przestrzeni, gdzie można uprawiać jogging. Jest również górka, która zimą wspaniale nadaje się do zjazdów na sankach. Dla miłośników ogrodnictwa mamy rabatę,  gdzie uprawiamy kwiaty i trawy ozdobne.

Samorządu Uczniowski wspólnie z wychowawcami   organizuje bardzo lubiane przez dzieci i młodzieży imprezy okolicznościowe, m.in.: wybory „Super dziewczyny” i  „Super chłopaka”, Andrzejki, Walentynki, bale karnawałowe, dyskoteki itp. Cyklicznie odbywają się także rajdy rowerowe,  turnieje  piłki siatkowej, turnieje warcabowe, konkurs układania puzzli na czas.

Zapraszamy do osobistego zapoznania się z naszym internatem!

Aktualności

Świetlica

2019-09-06 17:45:14
ania_ni

8

Bal gimnazjalny 2019

2019-06-16 20:23:13
ania_ni

8

Wycieczka do Straży Pożarnej

2019-06-13 11:43:39
ania_ni

8

WolontariuszE z Coca-Cola HBC

2019-06-10 10:03:11
ania_ni

8

Kilometry Dobra

2019-06-04 14:58:23
ania_ni

8

Top