Strona główna » Konkurs Eko-moda

Konkurs Eko-moda

Data dodania: 25 lutego 2014 | Kategoria: Aktualności

EKO-KARNAWAŁ
i WIECZÓR WALENTYNKOWY

W tym roku karnawałowy bal zastąpiliśmy pokazem karnawałowej „eko-mody”. W internacie, każda grupa przygotowała po jednym stroju wykonanym z surowców wtórnych. Najmłodsi uczniowie zaprezentowali ekologiczne kreacje 19 lutego podczas pokazu, który odbył się w ramach eliminacji do Międzyszkolnego Konkursu Mody Ekologicznej EKO-MODA. Dziesięć różnorodnych projektów było ocenianych przez JURY, w skład którego wchodzili: Pani Dyrektor, Pani Pedagog oraz fotomodelka i dwoje dziennikarzy radiowych .
W trakcie przerw występował zespół taneczny PAWEŁ-DANCE, który powstał z inicjatywy ucznia klasy IIIA Gimnazjum – Pawła Miroty. Ponadto widzieliśmy poloneza zatańczonego przez Aleksandrę Lipską i Filipa Zawiszę. Wszyscy tancerze ćwiczyli pod kierunkiem Pani Moniki Dreger.
Po emocjach konkursowych dzieci i młodzież spotkała się w świetlicy szkolnej na zabawie zorganizowanej z okazji niedawnych „Walentynek”.
A oto werdykt Jury:
I miejsce – strój wykonany przez grupę IX (numer startowy 9),
II miejsce – strój wykonany przez grupę VI (numer startowy 6),
III miejsce – strój wykonany przez grupę VII (numer startowy 7).
Publiczność potwierdziła, że zgadza się z decyzją jurorów, przyznając swoją nagrodę również strojowi z numerem 9.
Gratulujemy i życzymy powodzenia 21 marca, kiedy to wyróżnione kreacje będą brały udział w organizowanym przez nasz Ośrodek Konkursie Międzyszkolnym. Już dziś zapraszamy na godzinę 9.00,
do Sali gimnastycznej, gdzie siedem olsztyńskich szkół podstawowych będzie prezentować stroje wykonane z surowców wtórnych.

« Powrót